این لینک به هنگام رویداد بارش فکری، فعال می شود

رویداد بارش فکری

بارش فکری چیست ؟

یک تکنیک خلاقیت فردی یا گروهی است که در طی آن، با جمع‌آوری فهرستی از ایده‌ها که خودبه‌خود توسط اعضا تولید می‌شود، برای رسیدن به یک جمع‌بندی در مورد یک مسئله تلاش می‌شود. این اصطلاح، اولین بار در سال ۱۹۵۸ توسط الکس آزبورن در کتابی با عنوان تخیل عملی (به انگلیسی: Applied Imagination) محبوبیت پیدا کرد. آزبورن ادعا کرد که برای تولید ایده، طوفان فکری مؤثرتر از کار کردن افراد به‌طور مستقل است؛ هرچند تحقیقات اخیر، این موضوع را زیر سؤال برده‌اند. امروزه از این اصطلاح، برای اشاره کلی به تمام انواع جلسات ایده‌پردازی استفاده می‌شود.

نوآوری باز چیست ؟

مفهوم نوآوری باز با نوآوری فرق می کند. در کل نوآوری باز سعی می کند مرز بین شکست و پیروزی در اجرایی کردن یک ایده را برای یک شرکت افزایش دهد و این یعنی یک شرکت با استفاده از شرکا یا حتی شرکت هایی که در یک بازار قرار دارند. در عین رشد و توسعه حاشیه خطر را کاهش دهد. یک شرکت در عین مدیریت دانش ورودی و خروجی در شرکت باید نوآوری ورودی و خروجی خود را نیز کنترل کند .

“مدل نوآوری باز تلاش می‌کند تا هر دو نوع خطای کشتن نوآوری برنده و پشتیبانی از نوآوری بازنده را کمینه کند “

رویداد بارش فکری گروه آموزشی نیک سی چگونه برگزار می شود

گروه آموزشی و پژوهشی نیک سی قبل از ایحاد موسسه نیک سی تحت برند معدنچیان ایده چندین رویداد بارش فکری برگزار کرد. روند برگزاری رویداد های معدنچیان ایده در پنج روز و نیمه حضوری بود اما در حال حاضر در نیک سی تمام رویداد های کاملا غیر حضوری و آنلاین هستند. شرکت های حامی رویداد بارش فکری معنچیان ایده بسته به نوع مشکل و چالشی بیان می کنند طول رویداد را برگزار مشخص می کنند که از 5 زوز تا یک ماه است.

 

ادامه توضیحات بعد از شروع رویداد در بخش آشنایی با رویداد قرار خواهد گرفت… .

این لینک به هنگام همایش ، باز می شود

اندیشکده عمومی دانش پژوهان جوان